( (

SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı İle Bağlar Kuvvetleniyor

Gündem (Haber Merkezi) - | 13.02.2024 - 15:12, Güncelleme: 13.02.2024 - 15:12
 

SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı İle Bağlar Kuvvetleniyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ve Özbekistan Alfraganus Üniversitesi iş birliğinde, NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi öncülüğünde “Ortak Geçmiş Ortak Gelecek” temasıyla düzenlenen “SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı” programı ilk ders ile başladı.
Özbekistan ve Türkiye tarafından yaklaşık 40 öğrencinin katıldığı ve 2 haftalık yoğun bir eğitimin planlandığı kampın açılış programına NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şahbaz, NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mürsel Biçer, NEÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Koyuncu, NEÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Arslan, NEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Arslan ile NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Birol Mercan ve Prof. Dr. Zekeriya Mızırak katıldı. NEÜ ve Özbekistan üniversiteleri arasında çok sayıda bilimsel etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden, SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı’nın hayata geçirilmesinde de büyük katkıları olan NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Mercan, programın anlam ve önemi ile ilgili açılış konuşması yaptı. Hem Eğitim Görecekler Hem De Konya’yı Gezecekler NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şahbaz ise, SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı’nın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 2 hafta sürecek olan SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı’nda, öğrencilerin hem eğitim göreceklerini hem de sosyal ve kültürel geziler, ziyaretler gerçekleştireceklerini ifade eden Prof. Dr. Ahmet Şahbaz, “2 haftalık kamp süresince öğlene kadar eğitimler olacak. Bu eğitimlerde, Özbekistan ve Türkiye özelinde karşılaştırmalı ekonomik, politik ve siyasi gelişmeler değerlendirilecek.  Toplumsal yapıdan sosyal medyaya, İslam düşünce tarihinden sivil toplum ve gönüllülüğe, Türk Devletleri yönetim tarihinden bölgesel kalkınmaya kadar çok geniş perspektifte eğitim konuları ele alınacak. Öğleden sonra ve hafta sonları ise Konya Bilim Merkezi, Kelebekler Vadisi, Model Fabrika, Dost Eli Derneği başta olmak üzere Konya ve çevresinde yer alan tarihi ve turistik yerler gezilecek, çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecek. Programımızın ilk ziyaretini ise ilk ders sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu’ya yapacağız. SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı’nın her iki ülkeye ve üniversiteye hayırlar ve başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ve Özbekistan Alfraganus Üniversitesi iş birliğinde, NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi öncülüğünde “Ortak Geçmiş Ortak Gelecek” temasıyla düzenlenen “SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı” programı ilk ders ile başladı.

Özbekistan ve Türkiye tarafından yaklaşık 40 öğrencinin katıldığı ve 2 haftalık yoğun bir eğitimin planlandığı kampın açılış programına NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şahbaz, NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mürsel Biçer, NEÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Koyuncu, NEÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Arslan, NEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Arslan ile NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Birol Mercan ve Prof. Dr. Zekeriya Mızırak katıldı.

NEÜ ve Özbekistan üniversiteleri arasında çok sayıda bilimsel etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden, SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı’nın hayata geçirilmesinde de büyük katkıları olan NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Mercan, programın anlam ve önemi ile ilgili açılış konuşması yaptı.

Hem Eğitim Görecekler Hem De Konya’yı Gezecekler

NEÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şahbaz ise, SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı’nın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

2 hafta sürecek olan SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı’nda, öğrencilerin hem eğitim göreceklerini hem de sosyal ve kültürel geziler, ziyaretler gerçekleştireceklerini ifade eden Prof. Dr. Ahmet Şahbaz, “2 haftalık kamp süresince öğlene kadar eğitimler olacak. Bu eğitimlerde, Özbekistan ve Türkiye özelinde karşılaştırmalı ekonomik, politik ve siyasi gelişmeler değerlendirilecek.  Toplumsal yapıdan sosyal medyaya, İslam düşünce tarihinden sivil toplum ve gönüllülüğe, Türk Devletleri yönetim tarihinden bölgesel kalkınmaya kadar çok geniş perspektifte eğitim konuları ele alınacak. Öğleden sonra ve hafta sonları ise Konya Bilim Merkezi, Kelebekler Vadisi, Model Fabrika, Dost Eli Derneği başta olmak üzere Konya ve çevresinde yer alan tarihi ve turistik yerler gezilecek, çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecek. Programımızın ilk ziyaretini ise ilk ders sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu’ya yapacağız. SIRCON2024 Uluslararası Kış Kampı’nın her iki ülkeye ve üniversiteye hayırlar ve başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ipekyoluhaber.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
( (