( (

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya Tanışma Programı Gerçekleştirildi

Bölge (Haber Merkezi) - | 14.11.2023 - 09:54, Güncelleme: 14.11.2023 - 09:54
 

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya Tanışma Programı Gerçekleştirildi

İnsan ve Medeniyet Hareketi Onursal Başkanı Mehmet Güney, İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Başkanı Kemal Özden, Konya Milletvekili Mehmet Baykan’ın da katıldığı programda, Konya Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, iş adamları ve bürokrasiden farklı isimler katıldı.
Kur'an tilaveti ile başlayan program İMH Konya Başkanı Mustafa Ekrem Doğan’ın selamlama konuşması ile devam etti. Doğan, İMH Konya ve ihtisas kurumları tarafından yapılan programlar hakkında bilgiler verdiği bir sunum yaptı. Yapılan bu çalışmaların salonda bulunan herkesin ortak katkısı ile oluşturulduğu vurgulayan Doğan, bu çalışmaların desteklenmesinin önemini vurguladı. Programda selamlama konuşması yapan Konya Milletvekili Mehmet Baykan da İnsan ve Medeniyet Hareketi’ni ortaya çıkaran gelenek hakkında bilgi verdi. Kendisinin de bu gelenekte yetiştiğini ifade eden Baykan, yapılan çalışmaların önemine vurgu yaptı. Toplumu birbirine bağlayan mayanın sivil toplum çalışmaları olduğunu vurguladı. Selamlama konuşması yapan İMH Genel Başkanı Kemal Özden, birçok ilde temsilciliği ve kurumu olan İnsan ve Medeniyeti Hareketi’nin Konya’daki temsilciliğinin yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade etti. Selçuklu’nun payitahtı olan Konya’nın, İMH’nin önemli ve güçlü temsilciliklerinden birine ev sahipliği yaptığını vurguladı. Ardından İMH Onursal Başkanı Mehmet Güney salona hitap etti. Türkiye’deki İslami çalışmaların dünü ve bugünü hakkında bilgi veren Güney, şartların değişmesine rağmen İslamcılığın Türkiye’deki değişimdeki rolünün çok önemli olduğunu vurguladı. Ülkemizi yöneten yerel yöneticilerin dahi bu çalışmalarda yetiştiğini vurgulayan Güney, yapılan her hizmette alnı secdeye değen bu insanların hayırlı dokunuşlarını taşıdığını vurguladı. Gazze’de verilen direnişin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Güney, diasporadaki nüfusu kendi nüfusundan daha fazla olan tek devletin Filistin olduğunu ifade etti. Gazze’de verilen mücadelenin bütün İslam alemini ve insanlığı dirilttiğini ifade eden Güney, salondaki katılımcılardan bu mücadeleyi desteklemelerini istedi. Bu konuşmaların ardından sona eren programa; siyaset, basın, sivil toplum ve bürokrasiden yaklaşık 200 davetli katıldı.   
İnsan ve Medeniyet Hareketi Onursal Başkanı Mehmet Güney, İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Başkanı Kemal Özden, Konya Milletvekili Mehmet Baykan’ın da katıldığı programda, Konya Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, iş adamları ve bürokrasiden farklı isimler katıldı.

Kur'an tilaveti ile başlayan program İMH Konya Başkanı Mustafa Ekrem Doğan’ın selamlama konuşması ile devam etti. Doğan, İMH Konya ve ihtisas kurumları tarafından yapılan programlar hakkında bilgiler verdiği bir sunum yaptı. Yapılan bu çalışmaların salonda bulunan herkesin ortak katkısı ile oluşturulduğu vurgulayan Doğan, bu çalışmaların desteklenmesinin önemini vurguladı.

Programda selamlama konuşması yapan Konya Milletvekili Mehmet Baykan da İnsan ve Medeniyet Hareketi’ni ortaya çıkaran gelenek hakkında bilgi verdi. Kendisinin de bu gelenekte yetiştiğini ifade eden Baykan, yapılan çalışmaların önemine vurgu yaptı. Toplumu birbirine bağlayan mayanın sivil toplum çalışmaları olduğunu vurguladı.

Selamlama konuşması yapan İMH Genel Başkanı Kemal Özden, birçok ilde temsilciliği ve kurumu olan İnsan ve Medeniyeti Hareketi’nin Konya’daki temsilciliğinin yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade etti. Selçuklu’nun payitahtı olan Konya’nın, İMH’nin önemli ve güçlü temsilciliklerinden birine ev sahipliği yaptığını vurguladı.

Ardından İMH Onursal Başkanı Mehmet Güney salona hitap etti. Türkiye’deki İslami çalışmaların dünü ve bugünü hakkında bilgi veren Güney, şartların değişmesine rağmen İslamcılığın Türkiye’deki değişimdeki rolünün çok önemli olduğunu vurguladı. Ülkemizi yöneten yerel yöneticilerin dahi bu çalışmalarda yetiştiğini vurgulayan Güney, yapılan her hizmette alnı secdeye değen bu insanların hayırlı dokunuşlarını taşıdığını vurguladı.

Gazze’de verilen direnişin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Güney, diasporadaki nüfusu kendi nüfusundan daha fazla olan tek devletin Filistin olduğunu ifade etti. Gazze’de verilen mücadelenin bütün İslam alemini ve insanlığı dirilttiğini ifade eden Güney, salondaki katılımcılardan bu mücadeleyi desteklemelerini istedi. Bu konuşmaların ardından sona eren programa; siyaset, basın, sivil toplum ve bürokrasiden yaklaşık 200 davetli katıldı. 

 

Konya HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ipekyoluhaber.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
( (