Başkan Kavuş; “Bu Şehir Hepimizin”

Başkan Kavuş; “Bu Şehir Hepimizin”
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 14-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-07-22 - 12:35 - Bu haberi 130 kişi okudu.


Bazı kendini bilmezlerin, çocuk parklarındaki oyuncaklardan, oturma gruplarına kadar tüm şehir mobilyalarına verdikleri hasarlar yüzünden her yıl milyonlarca lira çöpe gidiyor.

  Belediyenin özverili çalışmalarına rağmen önü alınamayan bu zararlar için vatandaşlardan da destek isteyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bunlar toplumun ortak malları. Daha modern ve daha yaşanabilir bir Meram için bu kamu mallarına hep birlikte sahip çıkmak mecburiyetimiz var” diye konuştu.


 Şehir vandallarının! çocuk parklarındaki oyuncaklara ve oturma grupları başta olmak üzere diğer tüm şehir mobilyalarına verdiği zararlar yüzünden her yıl milyonlarca lira adeta buhar olup uçuyor.


 “BU ŞEHİR HEPİMİZİN, HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ”


 Özellikle hafta sonları vatandaşların yoğun olarak kullandıkları parklar ve bahçelerde bulunan mobilyalar, azınlık bir kesimin özensiz ve art niyetli kullanımları sonucu büyük hasar görüyor. Vatandaşların büyük kısmından da büyük tepki alan bu zararın önüne geçebilmek adına Meram Belediyesi ekipleri yoğun bir çalışma sergiliyor. Ancak bu yoğun çalışmaya rağmen park ve bahçelerin zarar görmesinin önüne geçilemiyor.  Yaz günlerinin gelmesiyle iyiden iyiye artan bu tahriplerden şehrin ağaçlarından çiçeklerine kadar herşeyin nasibini alması tepkiyi bir kat daha artırıyor.  Parklardaki oturma grupları, çocuk oyun alanları hatta ağaçlara kadar herşeye zarar veren kişilere tepki gösteren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bu şehir hepimizin. Sadece ve sadece hep birlikte sahip çıkabilirsek, Meram’ı daha yaşanabilir kılarız” diye konuştu.


 BAŞKAN KAVUŞ; “KAMU MALLARI ÜZERİNDE 80 MİLYONUN HAKKI VAR”


 Tüm şehir mobilyalarının hatta her bir ağacın, her bir çiçeğin 350 bin Meramlının hatta 80 milyon vatandaşımızın ortak malı olduğuna dikkat çeken Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu tip olayların önüne geçebilmek adına yoğun bir çalışma yürütüyor, güvenlik önlemlerinden kameralarla izlemeye kadar  gerekli tüm tedbirleri almaya gayret gösteriyoruz. Gelecek kuşaklara daha yaşanılabilir bir kent bırakmak için gece gündüz çalışırken bazı kendini bilmez bu kişiler milletin ortak mallarına zarar vermeye devam ediyor. Bu nedenle duyarlı ve sorumlu vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Şehrimizin ihyası için büyük yatırımlar yapıyor ve önemli meblağları harcıyoruz. Bu harcanan para milletimizin kendi parası. Bunlara sahip çıkması vatandaşımız aslında kendi kazancına sahip çıkmak anlamı taşıyor.  Bunu yapanları da vicdana davet ediyorum. Bunu yapanlar aslında kendilerine de zarar veriyor. Çünkü bu şehir hepimizin şehri. " dedi.


 “MERAM, HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİ, BU SEBEPLE ONU KORUMAK HEPİMİZİN GÖREVİ”


 Daha temiz bir çevre ve daha yaşanabilir bir Meram için halkla  birlikte bilinçli hareket edilmesinin gerekliliğine inandıklarını ifade eden Başkan Kavuş, “Mutlu ve huzurlu bir kent için herbir vatandaşımıza önemli görevler düşüyor. Arzuladığımız Meram, bizim verdiğimiz çabalara vatandaşlarımızın da destek vermesiyle mümkündür ancak. Bu noktada hemşerilerimizin gerekli hassasiyeti göstereceklerine yürekten inanıyorum. Meram, hepimizin ortak değeri, bu sebeple onu korumak hepimizin görevi. Bizim Meram’ı, korumak için tüm ekiplerimizle verdiğimiz tavizsiz çalışmaları, vatandaşlarımız da gösterecekleri hassasiyetle destekleyeceklerdir. Modern ve yaşamaktan mutluluk duyacağımız Meram’a ancak bu şekilde ulaşabiliriz” diye konuştu. 
Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Başkan Kılca Hamzaoğlu Mahallesi’ndeki Okul İnşaatını İnceledi

Geleceğin Robotik Kodlama Ustaları Meram’da Yetişiyor

Yeniçağ: İstanbul’da İki Katlı Turist Otobüslerinin Hikayesi

Asılsız Haberlere Muğla’dan Sert Yanıt: “Yandaş Medya Devlet Memurlarını Hedef Gösteriyor”

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
31514
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA