Şamlar Şenliğinde, Birlik ve Beraberlik Mesajı Verildi

Şamlar Şenliğinde, Birlik ve Beraberlik Mesajı Verildi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 3-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-07-22 - 06:40 - Bu haberi 102 kişi okudu.


Beyşehir Şamlar Mahallesinde geleneksel olarak düzenlenen Birlik ve Dayanışma Şenliğinde, birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Şamlar Mahallesinde gerçekleştirilen Birlik ve Dayanışma şenliğine İzmir, Norveç ve Almanya’daki Şamlarlılar, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP Eski Konya Milletvekili Atilla Kart, CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şenyurt,  CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel, il yönetim kurulu üyeleri ile davetliler katıldı.


 Şenliğin açılış konuşmasını yapan Şamlar Mahallesi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Berkant Bulut Şamlarlılar’ın birlik ve beraberlikten yana olduklarını belirterek, “Şamlarlılar olarak her zaman ülkemizin birlik ve beraberliğinden yana olduk. Dostluğa, kardeşliğe ve hoşgörüye sahip çıkarak, bu felsefeyi yaşatıyoruz. Şenliğimize katılanlara, sponsor olanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


 CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “13. yüzyılda Hz. Mevlana’nın ve Hacı Bektaş Veli’nin coğrafyamıza insan odaklı bir sevgi ortamı için geldiklerini biliyoruz. Bizde bu sevgi anlayışıyla Şamlara geldik. Partimiz CHP her zaman kardeşliğin, birlikteliğin, dayanışmanın ve hoşgörüyle demokrasinin savunucusu olup, bu anlayışla hareket etmektedir. Sizler sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın yanında oldunuz. Bundan dolayı kutluyorum” dedi.


  CHP Eski Konya Milletvekili Atilla Kart, “Şamlar ayrımcılığı ret eden, kul hakkını yemeyen, kardeşliği temsil eder. Bundan dolayı sizleri kutluyorum. Hiçbir güç ülkemizin kardeşliğini ve birlikteliğini bozamayacaktır.”


 Birlikten Güç Doğar


 Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır konuşmasında birlikten güç doğar diyerek, “Şamlarlılar; doğru, dürüst ve adam deyince siz akla gelirsiniz. Tek bir hedefim var. Oda insan odaklı hizmettir. Şamlar Mahallemizin sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapacağız. Birlikten güç doğar. Biz ne zaman ben demekten kurtulur, biz dersek ve bu anlayışla hareket edersek işte o zaman kalkınmış ülke oluruz” diye konuştu.    


 İnsanların Özgür Yaşamalarını Bir Erdem Olarak Gördüm


 CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener konuşmasında insanların özgür yaşamalarını bir edem olarak gördüğünü dile getirerek, “Hayatım boyunca insanların özgür yaşamalarını bir erdem olarak gördüm. Birlik ve beraberlik, farklılıklarımızla birlikte bir arada olmaktır. İnanç birliğimizi ve kültürümüzü koruyarak yaşamaktır. 13. yüzyılda Anadolu’daki önderler bir arada yaşamayı ortaya koymuşlar. Bu milleti dirliğe, beraberliğe ve kardeşliğe davet etmişler. Geleceğimizi güzelleştirmeye çalışmak en büyük sınav olacaktır. Bugün birliktelik içinde hizmet edersek, bu anlayışla çalışırsak başarılı oluruz. Ülkemize sahip çıkmak görevimizdir. Şenliğiniz hayırlara vesile olsun” şeklinde konuştu.  


 CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şenyurt ve diğer konuşmacılardan sonra çeşitli etkinlikler düzenlenerek, sanatçılar tarafından konser verildi. Şenliğe katılanlara geleneksel Konya etli pilavı ikram edildi.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Başkan Kavuş, Yaz Kursu Öğrencilerine Verdiği Sözü Yerine Getirdi

Turgutoğulları Toyda Buluştu

KKTC Başbakanı Ersin Tatar’dan Cihanbeyli’ye Ziyaret

Mobil Mesnevi Tüm Dünyada İlgi Görüyor

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
54725
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA