Birinci Taksit Ödemeleri 15 Ekim’e Uzatıldı

Birinci Taksit Ödemeleri 15 Ekim’e Uzatıldı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 16-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2018-10-09 - 14:20 - Bu haberi 500 kişi okudu.


Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Konya Şubesi’ni ziyaret etti.

Başkan Yakup Yıldırım ve ASKON yönetimi tarafından karşılanan Ünver, 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı Vergi ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasın ilişkin kanun gereğince, yapılandırılan borçların peşin ödeme veya 1. taksit ödemeleri için sürenin 15 Ekim 2018 tarihine kadar uzatıldığını ifade etti.


 Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, Kanun kapsamında yapılandırılan borçların tamamının 15 Ekim 2018 tarihine kadar ödenmesi halinde katsayı uygulanmayacağını, Yİ-ÜFE oranları üzerinden hesaplanan tutardan yüzde 90 oranında ve idari para cezalarının aslından da yüzde 25 indirim yapılacağını söyledi. Peşin ödemelerin daha avantajlı olduğunu söyleyen Ünver, kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerektiğine dikkat çekerek, 15 Ekim 2018 tarihine kadar ödemelerin yapılmasını istedi. 


Toplumun her kesimini ilgilendirebilecek nitelikteki yeni yapılandırmadan yararlanmak için 15 Ekim 2018 tarihine uzatılan sürede son günün beklenilmemesi gerektiğini dile getiren ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım da, bir an önce ödemelerin yapılması ve imkânlar dâhilinde peşin ödemelerin seçilmesinde çok büyük avantajlar olduğunu vurguladı. Yıldırım, Kanun’un çok kapsamlı ve avantajlı olduğunu belirterek hem Devletin, hem vatandaşın lehine olan kanunla gelen bu fırsatın kaçırılmamasını istedi. 


Ödeme süresinin 15 Ekim 2018 tarihine uzatılması sonucu, mükelleflerin daha hızlı ve güvenli olarak işlem yapabilmesi için bazı uyarılarda bulunulan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Ödemeler; İnteraktif Vergi Dairesi uygulamasından (IOS ve Android), anlaşmalı banka şubelerinden, PTT işyerlerinden ve vergi dairelerinden, ‘www.gib.gov.tr’adresinde yer alan ‘Borç Sorgulama ve Ödeme’ bölümünden 02:00- 22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı/ kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile yapılabilir. İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya ‘www.gib.gov.tr’ adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmelidir. Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödemeler son güne bırakılmamalıdır.”


 Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Mali Müşavirler Yaza İlk Adım Eğitim Seminerinde Buluştu.

Tarımın Kalbi Konya’da Atacak

TİSK Başkanlığı’na Özgür Burak Akkol Seçildi

Konya Asrıad Şubesi’nden İki Anlamlı Ziyaret

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
49072
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA