İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’nın 59. Yılında ‘’Kültür’’lü Öğrencilerden Doğudaki Kız Çocuklarına Armağan…

İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’nın 59. Yılında ‘’Kültür’’lü Öğrencilerden Doğudaki Kız Çocuklarına Armağan…
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 17-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2018-09-29 - 09:37 - Bu haberi 516 kişi okudu.


İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’nın 59. Kuruluş yıldönümünde ‘Kültür-Sanat’ etkinlikleri çevresinde gazeteci Ömür Sabuncuoğlu’nu ağırladık.

Kültür2000 Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, geliri ‘okuyamayan kız çocuklarına’ gidecek ‘Onlar’ın Öyküsü’ adlı kitaba büyük ilgi gösterdiler.


“Onlar’ın Öyküsü’’ adlı kitabın yazarı gazeteci Ömür Sabuncuoğlu, Kültür2000 Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri ile buluştu.


Kültür2000 Koleji Konferans Salonu’nda, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen söyleşide Sabuncuoğlu‘Onlar’ın Öyküsü’ adlı kitap projesinin nasıl başladığını birçok ünlü sanatçıyı  ve gazeteciyi nasıl bir araya getirdiğini ve bu projenin dokunduğu yürekleri anlattı. 


Gazeteci Ömür Sabuncuoğlu söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı. “Herkesin bir öyküsü vardır bu hayatta… Bazısını yaşarız, bazısını izleriz, bazen de okuruz’’ diyen gazeteci Ömür SabuncuoğluKültür2000 Koleji Fuaye alanında geliri, ‘okuyamayan kız çocuklarına’ gidecek olan ‘Onlar’ın Öyküsü’ adlı kitabını imzaladı.


Uzun bir imza kuyruğu oluşturan öğrencilerle tek tek ilgilenen SabuncuoğluKültür2000 Koleji öğrencileri ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Kültür2000 Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, gazeteci Ömür Sabuncuoğlu’na günün anısına bir plaket takdim etti. Sabuncuoğlu, bu kitapları öğrencilerin kendi harçlıklarıyla almasından ayrı bir mutluluk duyduğunu ve gençlerin gözlerindeki o ışığın kendisini ayrı bir heyecanlandırdığını belirtti.


Kitabın satışından elde edilecek gelirin okuyamayan kız çocuklarına gitmesinden mutluluk duyan Kültür2000 Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri bu anlamlı günde eğitim adına bir projede olmanın mutluluğunu yaşadılar.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Selçuk’ta “Mevlana’da Manevi Eğitim” Konuşuldu

Dünyaca Ünlü Film Yönetmeni, SÛFİSİN’in Fahri Danışmanı Oldu.

2.SUFİSİN Özel Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yönetmen Kaz Rahman, Konya’da Sinema Severlerle Buluştu

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
73825
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA