KTO Karatay Farkıyla Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik

KTO Karatay Farkıyla   Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 9-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2018-08-13 - 14:28 - Bu haberi 2600 kişi okudu.


Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, öncü bölümleriyle “iş arayan değil, işte aranan mezunlar” yetiştirmeye devam ediyor.

        KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümünde okuyanlar, başta sosyal güvenlik kurumlarında ve sigorta şirketlerinde olmak üzere birçok sektörde aranan mezun oluyor.


“Sektör Danışmanlığı Projesi” Farkı


         Türkiye’de ilk ve tek KTO Karatay Üniversitesinde hayata geçirilen Sektör Danışmanlığı Projesi kapsamında 4 senelik bir Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü mezunu, aynı zamanda 4 senelik bir iş deneyimine sahip olarak mezun oluyor. Öğrenciye, akademik danışmanın yanında bir de sektör danışmanı atanıyor. Böylece KTO Karataylı derslerde öğrendiği bilgileri aynı zamanda alanda öğrendikleriyle pekiştiriyor.


Akademik yıl boyunca öğrencilerini bilimsel eğitimin dışında da bilgilerle donatan KTO Karatay Üniversitesi, “Sosyal Güvenlik, Özel Sigorta ve Genç İşsizliği”, “Sigortacılık Sektörünün Geleceği” konferanslarıyla sektörde deneyimli iş insanlarını ağırlayarak öğrencilerinin henüz üniversite hayatındayken sektörle iç içe olmasına olanak sağlıyor.


İş İmkânları


         Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü’nü lisans düzeyinde Türkiye’de ilk kez açan üniversite olan KTO Karatay Üniversitesinde okuyanlar, sigorta ve sosyal güvenlik hizmetleri alanında yeni hizmet alanları üretebilecek uzmanlık kapasitesine sahip oluyor. Dezavantajlı grupların sosyal güvenliğinin nasıl sağlanacağı, mali tabloların nasıl analiz edileceği, sigorta sayış tekniklerinin neler olduğu onlardan soruluyor.


Bölüm mezunları, sosyal güvenlik ve bireysel emeklilik kurumlarında, sigorta ve emeklilik şirketlerinde uzman ve yönetici, Hazine Müsteşarlığı’nda aktüer, broker, eksper, bankalarda sigorta uygulayıcısı, fon yöneticisi olarak çalışabiliyor. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sosyal güvenlik kurumları, sigorta şirketleri ve bu şirketlerin bölge müdürlüklerinde ve firmalarda sigorta danışmanı olarak görev yapabiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


SÜ. Edebiyat Fakültesinde Mezuniyet Sevinci

KTO Karatay’da “Kendi Elektriğimi Nasıl Üretirim” Semineri

Ramazanda Su İhtiyacını Karşılayacak 6 Öneri

Şekibe Aksoy’da, Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
58680
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA