Sanayi Çalışanı Gençlerle Söyleşi Gerçekleştiren Başkan Pekyatırmacı; "SELÇUKLU'DA DAHA YAPILACAK ÇOK HİZMET VAR" dedi

Sanayi Çalışanı Gençlerle Söyleşi Gerçekleştiren Başkan Pekyatırmacı;
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 14-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2018-08-13 - 13:57 - Bu haberi 1092 kişi okudu.


Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; Konya Çalışan Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen "İşin Ehlinden" programında sanayi çalışanı gençlere tecrübe paylaşımında bulundu.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya Çalışan Gençlik Komisyonu tarafından her hafta Pazartesi günü gerçekleştirilen "İşin Ehlinden" tecrübe paylaşım programının bu haftaki konuğu oldu. Ali Okutan Sanayi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen programda Başkan Pekyatırmacı, sanayi çalışanı gençlere yaşam tecrübesi, belediye faaliyetleri, Konya ve ülke gündemine dair görüşlerini aktardı.


Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Veli Vural, söyleşi öncesinde Selçuklu Belediyesi'ne sanayi çalışanı gençlere yönelik olarak kazandırılan Ali Okutan Sanayi Sosyal Tesisi ve gerçekleştirilen faaliyetlere sağlanan  katkılardan dolayı teşekkür etti. Türkiye'de sanayi gençliğine yönelik ilk ve örnek bir projelerin Selçuklu'da uygulandığını ifade eden Vural, projelerin sanayi gençliğinin sosyal ve kültürel hayatına zenginlik kattığını ifade etti.


"Büyümenin temeli güven ve istikrar"


Ak Parti iktidarı ile birlikte ülkemizin refah ve büyümede büyük bir ivme kaydettiğini ifade eden Başkan Pekyatırmacı, "Bu büyüme sürecinde ülkemize hem yurt içinden hem de yurt dışından kaynak üretildi. Bu kaynağın üretilmesinde temel olan  güven ve istikrardı. Ülkemizin yapısı gereği ülkemizden beklentiler çok. Bizden beklentisi, ümidi olan ülkelerin yanında Türkiye üzerinde kirli emelleri olan ve Türkiye ile beraber çevresindeki coğrafyaya şekil vermeye çalışan, bu coğrafyadan nemalanmak isteyen ülkeler var. Bunların temel gayeleri  Türkiye'yi güçsüzleştirmek, zayıflatmak ve ülkemizi kendileri tarafından yönetilebilir bir ülke haline getirmek. Bunları yaptıktan sonra da Türkiye'nin kaynaklarını kendi istedikleri şekilde yönetmek ve coğrafyamızdaki diğer ülkeleri de aynı şekilde yönetebilmek. Onların bu amaçlarını engelleyen tek şey Türkiye'nin istikrarı, Türkiye'nin güçlü olması ve rol biçilen değil rol biçen bir ülke olmasıdır" dedi. 


"Selçuklu'da daha yapılacak çok iş var"


Amaçlarının Selçuklu halkına en iyi şekilde hizmet edebilmek olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı," Selçuklu'da hayatın her alanına değer katacak güzel işlere imza atıldı. Ama Selçuklu'da daha yapılacak çok işimiz var. Selçuklu'da bu zamana kadar pek çok ihtiyacı karşılamış durumdayız. Bunun yanında yeni işleri de sürdürüyoruz. Şuanda yapımı devam eden 25 tane projemiz var. Bunlar içinde bazı projelerimiz 3-4 yerde çalışması olan projelerdir. Spor salonları, mahalle konakları, kapalı pazar yerleri, anaokulları, yurt inşaatı, sağlık tesisleri gibi birçok tesisisin yapımı çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Bunlara her geçen gün yenilerini de ilave etmeye devam ediyoruz" dedi.  


"Hizmet tempomuz her geçen gün artıyor"


Selçuklu'da belediyecilik hizmetlerinde bir standart oluştuğunu ve her geçen gün temponun arttığını ifade eden Başkan Pekyatırmacı," Eskiden muhtar ofisinin açılışı yapılırdı. Yani bir muhtara ofis yapmak açılışı gerektiren bir şeydi. Biz bugün 2 milyon m² alanda Sille Baraj Park'ı yaptık ve açılışını daha yapmadık. Daha açılışını yapmadığımız yerde hafta sonlarında 40 bin ziyaretçimiz var. Her yapılan hizmet de yeni bir ihtiyacı doğuruyor. Yukarda ve aşağıda yeni otopark alanları tesis ettik. Aşağıdaki park alanını bitirmek üzereyiz. Oraya araçlarıyla gelecek vatandaşlarımız servisle yukarıya taşıyacağız. Yani bir işi yapmış olmakla o iş bitmiş olmuyor. Ağaçlandırma ve bina eksikliklerini de tamamlamak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz" dedi.


Programın sonunda Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Veli Vural, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'ya günün anısına hediye takdiminde bulundu.
Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Karatay’da Teravih Buluşmaları Sürüyor

Selçuklu'da Teravih Buluşmaları Sürüyor

Meram Asfaltta Çıtayı En Yükseğe Koydu

Başkan Tutal, Ramazan Akşamlarımızın Ayrı Bir Bereketi Var"

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
75632
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA