Boks’un Olimpiyat Yolunda Ayak Sesleri

Boks’un Olimpiyat Yolunda Ayak Sesleri
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 10-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2018-08-11 - 09:17 - Bu haberi 1265 kişi okudu.


Boks antrenörü ve Spor yazarı Ziya AK Boks Federasyonunun yeni yapılanmasını değerlendirdi.

Ak sağlıklı Federasyonun işleyen bir mekanizma yönetimini kurduğunu ve yarışmalara katılacak sporcu altyapısının tamamını Türk sporcu kadrosundan oluşturduğu için boks federasyon Başkanı Sayın Eyüp Gözgeç destekliyor ve başarılar diliyorum diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:


 “Boksta eski federasyon Başkanları yurt dışından transfer ettikleri sporcuları vatandaş yapıp onlardan istifade ederek başarı alıyorlardı. Şu an ise boks federasyon başkanı Eyüp Gözgeç göreve geldiği günden bu yana boks federasyonuna ivme kazandırmıştır.


 Sayın Eyüp Gözgeç altyapıya önem veriyor tamamı Türk sporcu kadrosu ile dünyanın en iyi antrenörlerinden istifade ediyor, yasal çerçeve içerisinde Türk boksunun ivme kazanması ve gelişmesi için yasal çerçeve içerisinde her türlü meşru yolu deniyor ve destekliyor.


 Bu bayrak yarışında ilk başarı yabancı ve Türk sporcular ile başladı Şu an ise altyapıdan gelen tamamı Türk sporcularımızın bu bayrağı kürsünün en üst zirvesine taşıyacağına inanıyoruz. Özellikle Gençler U 22'de yarışan sporcular şu anda Tabiri caizse ayak seslerini duyurmaya başladı bu gençler Önümüzdeki olimpiyatlarda olimpiyat vizesi alacak ve madalyanın rengi bilinmemekle beraber ilk üçe girerek Türkiye'yi en güzel şekilde temsil edecekleri inancındayım.


 Bu başarının temelinde devletin bir kuruş parasını boşa harcamak istemeyen milli ve manevi değerlere Önem veren memleket sevdalısı Boks Federasyon Başkanı Sayın Eyüp Gözgeç beyin gayret ve destekleri yatıyor.


 Bölge Boks milli takım antrenörlerimiz den Ahmet Gündüz ile yaptığımız bir sohbette Tuğrul Han Erdemir Avrupa, Dünya Gençler şampiyonu ve Akdeniz Oyunları birincisi olan boksörümüzü örnek vererek Bu sporcumuz da olimpiyatlara vize alarak olimpiyat derecesi alacağı inancındayım.  Bunun yanı sıra sürpriz yapabilecek olimpiyatlarda derece yapacak kapasitede bayan sporcularımız da var dedi.


 Bu da bize Türk boksörlerin Olimpiyat yolunda Ayak seslerini duyurmaya başladığının göstergesidir.


 Boks federasyonunun Önümüzdeki yapılacak olan olimpiyat oyunlarında bayanlar ve erkekler kategorisinde Ülkemize madalya getirtecek federasyonlar arasına gireceği sinyallerini vermektedir.”


 Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Meram Belediyesporlu Sıla Özge Öden Avrupa Şampiyonu Oldu

5. Tour Of Mersin’de TORKU Rüzgarı Esti

Büyükşehir’den İtfaiye Sporları Yarışması

Genç Sporcular M.Ali Özbuğday Gençlik Merkezinde Yarıştı

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
55773
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA