Mehmet Ali Ünal, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Mehmet Ali Ünal, Son Yolculuğuna Uğurlandı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 18-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2018-07-30 - 14:45 - Bu haberi 1316 kişi okudu.


İstanbul’da kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden CHP bir önceki dönem Konya İl Başkanı ve İnşaat Mühendisi olan Mehmet Ali Ünal(74 yaşında) hayatını kaybetti.

Merhum Mehmet Ali Ünal’ın Hacı Veyis Cami’de ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Haluk


Koç, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Hatay Milletvekili Serkan Topal, eski Konya Milletvekillerinden Atilla Kart, Hüsnü Bozkurt’un yanı sıra CHP Konya İl yöneticileri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, eski il ve ilçe başkanları, partililer, ailesi, yakınları, akrabaları ile Konya’nın iş ve siyaset dünyasından çok sayıda insan katıldı. Cenaze namazı sonrası merhum Mehmet Ali Ünal üçler mezarlığına defnedildi.


 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ünal'ın ailesine taziyede bulunarak, Konya’dan ayrıldı.


 Mehmet Ali Ünal kimdir?


 Bir Önceki Dönem CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal(İnşaat Mühendisi-Müteahhit)


1944 yılında Antalya ili Akseki İlçesi Güzelsu kasabasında dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. Yüksek öğrenimini 1970 yılında İstanbul’da tamamlayarak İnşaat Mühendisi oldu. Yüksek okul tahsilinden sonra 1970 yılında Konya Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü 6. Bölge de kısım amiri olarak memuriyet hayatına başladı. 1971-1972 yıllarında vatani görevini yedek subay olarak İskenderun’da tamamladı. Daha sonra sırasıyla 1974-1975 yıllarında Konya ili YSE 7. Bölge Müdürü olarak görev yaptı.  1975 yılında şahıs firması olarak kurduğu Mehmet Ali Ünal(MAÜ) şirketini kurarak, serbest olarak inşaat Mühendisliği ve Müteahhit hizmetlerini işlerini yürütmeye devam etti. Türkiye genelinde altyapı, köprü ve yol yapım işleri faaliyetlerinde de başarılı işler yaptı.


1960 yılından bu yana iş hayatının yanı sıra siyasetle de ilgilenen Mehmet Ali Ünal, SODEP, SHP ve CHP dönemlerinde Konya ilinde yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.


26 Aralık 2015 ve 13 Ocak 2018 tarihleri arasında da CHP Konya İl Başkanlığı görevini yapan Mehmet Ali Ünal, kanser tedavisi gördüğü İstanbul’da hayatını kaybetti.


Mehmet Ali Ünal evli ve üç erkek çocuk babasıdır.
Kaynak: Duran Çölcü Google

BENZER KONULAR


Şeyh-ül Etibba İbrahim Özkoyuncu’yu Kaybettik

En Çok Suriyeli Gelin Aldık

Gazeteci Ali Sait Öge’nin Acı Günü

Avrupa’daki Sağlıklı Yaşam Süreleri Açıklandı

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
58429
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA