Alkan; Taşeron İşçinin Kadroya Geçirilmesinde Yapılacak Ayrımcılık İş Barışı Bozar

Alkan; Taşeron İşçinin Kadroya Geçirilmesinde Yapılacak Ayrımcılık İş Barışı Bozar
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 16-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2018-01-14 - 10:23 - Bu haberi 548 kişi okudu.


Yol-İş Konya 2Nolu Şube Başkanı Ali Alkan ;” Taşeron yanında çalışan işçiler arasında ayrımcılık yaratan ve adil olmayan düzenlemelerle kadroya geçirilmemesi çalışma barışı bozacaktır..

Ayrıca kadroya geçişte taşeron yanında çalışan işçiler arasında ayrım yaratılması tüm çalışanları aileleri ile birlikte üzmüştür. Onun için Taşeron işçinin kadroya geçirilmesinde yapılacak olan ayrımcılık iş barışını bozar” dedi.


Türk-İş Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Yol-İş Konya 2 Nolu Şube Başkanı Ali Alkan; “ Tüm taşeron isçilerinin, başlangıçta hükümetimiz tarafından açıklandığı gibi kapsama alınması biz işçilerin, başta Cumhurbaşkanımızdan ve Sayın Başbakanımız ile hükümetimizden beklentimizdir.


Taşeron yanında çalışan işçiler arasında ayrımcılık yaratan ve adil olmayan düzenlemelerin değiştirilerek tüm taşeron isçilerin, kadroya geçirilmesini hükümetimizden talep ediyoruz.


KİTLER’ deki taşeronların yanında çalışan işçilerin, Köylere hizmet götürmek için kanunla kurulmuş köylere hizmet götürme birliklerinde çalışan işçilerin kapsam dışı bırakılmaları, Özel İdarelerde taşeron yanında çalışan işçilerin kadroya alınmamaları, buralarda5 ay 29 gün çalışan işçilerimizin ise çalışma sürelerinin 4 ay uzatılma hakkından yoksun bırakılması, bu işçi kardeşlerimizi hüsrana uğratmıştır. Kadroya geçişte taşeron yanında çalışan işçiler arasında ayrım yaratılması tüm çalışanları, aileleri ile birlikte üzmüştür. Bizlerin haklı taleplerimizin dikkate alınarak; KİT’lerinde, Köye Hizmet birliklerinde taşeron yanında çalışan işçi arkadaşlarımızın kurumlarının kadrolarına geçirileceğine, Özel İdarelerde taşeron yayında çalışan işçilerin sirket marifetiyle değil,doğrudan kadroya alınacaklarına, buralarda 5 ay 29 gün çalışan işçilerimizin ise çalışma sürelerinin 4 ay uzatılması hakkından yararlandırılacaklarına ve ilgili kurumların kadrolarına geçirilen işçilerin,kadrolarına geçtikleri kurumların tescilli oldukları asıl işyeri dosyası üzerinden tescillerinin yapılarak buna göre sendikal örgütlenmelerine imkan sağlayıp, çalışma barışını bozulmasını önleyeceği düzenlemenin yapılacağına inancımız sonsundur. Taşeron yanında çalışan işçiler arasında ayrımcılık yaratan ve adil olmayan düzenlemelerin değiştirilerek tüm taşeron isçilerinin, başlangıçta hükümetimiz tarafından açıklandığı gibi kapsama alınması biz işçilerin, başta Cumhurbaşkanımızdan ve Sayın Başbakanımız ile hükümetimizden beklentimizdir”dedi.


Kaynak: Muhammet Kencik Google

BENZER KONULAR


Konya İhracatta Cumhuriyet Tarihinin Rekorunu Kırdı.

TORKU Enflasyonla Mücadeleye Devam Dedi

İŞKUR, Genç Girişimcileri Bekliyor

İş Yaşamında ‘Duygusal Zek⒠Fark Yaratıyor

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
69034
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA