KONSİAD Konya Şubesi Yöneticileri Gazetecilerle Buluştu

KONSİAD Konya Şubesi Yöneticileri Gazetecilerle Buluştu
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 16-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2018-01-08 - 07:36 - Bu haberi 320 kişi okudu.


Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (KONSİAD) Konya Şubesi yöneticileri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesinde gazetecilerle bir araya geldi.

Bir otelde gerçekleşen tanışma ve istişare programında konuşan KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, “Kamuoyunun sesi, nefesi, vicdani, demokrasinin temel taşlarından biri olan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü cani gönülden kutluyorum. Vefat eden gazetecilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. 2017 yılını iyisiyle kötüsüyle üzüntüsüyle geride bıraktık. 2018 yılının sağlıklı huzurlu bereketli bir yıl olmasını diliyorum. Geçtiğimiz yıllar içerisinde KONSİAD olarak, ülkemiz için çeşitli alanlarda çalışma yürüttük. 15 Temmuz’u unutmamak, unutturmamak ve bu duyguyu diri tutmak için çeşitli organizasyonlar düzenledik. Sektörlerimizi masaya yatırdık. Siyasilerimizi ziyaret ederek Konya’nın sorunları paylaştık. 2018 yılında çeşitli faaliyetlerle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.


Konuşmanın ardından program, tanışma ve günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.


"Amacımız Konya ve Konyalıların için ticari faaliyetlere katkı sağlamak" diyen KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, serbest bölge tartışmalarına değinerek, "Konyalılar olarak Serbest Bölge için, siyasi bir ortam oluşturamadık" dedi


Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (KONSİAD) Konya Şubesi, Dedeman Otel’de düzenlediği program ile yeni yönetimini tanıttı. KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü de unutmadı. Hakk'ın rahmetine kavuşmuş Konyalı gazetecilerin de anıldığı programda duygulu anlar da yaşandı. 


Düzenlenen programa KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, Yönetim Kurulu üyeleri ile gazeteciler katıldı. 


2018 PROGRAMIMI BELİRLEDİK


“Kamuoyunun sesi, nefesi, vicdani, demokrasinin temel taşlarından biri olan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü cani gönülden kutluyorum. Vefat eden gazetecilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum" diyen Aydın, KONSİAD olarak Konya’nın kültürüne, sanatına, sosyal sorumluluk projelerine ayrıca ticari faaliyetlerine katkı sağlamak için çalışmalar gerçekleştireceklerini ifade etti. 


"2017 yılını iyisiyle kötüsüyle üzüntüsüyle geride bıraktık. 2018 yılının sağlıklı huzurlu bereketli bir yıl olmasını diliyorum" diyen Aydın, "Geçtiğimiz yıllar içerisinde KONSİAD olarak, ülkemiz için çeşitli alanlarda çalışma yürüttük. 15 Temmuz’u unutmamak, unutturmamak ve bu duyguyu diri tutmak için çeşitli organizasyonlar düzenledik. Sektör programları organize ederek sektörlerimizi masaya yatırdık. Ankara’da siyasilerimizi ziyaret ederek Konya’nın sorunları paylaştık. 2018 yılında işadamlarımıza yönelik yurt içinde ve yut dışında çeşitli faaliyetlerle çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.


KONYA'YA KATKI SUNACAĞIZ 


Aydın, "Bu çalışmalarımızın yanında bir sivil toplum kuruluşu olarak Konya’da yapmış olduğumuz çalışmalarımızı bundan sonrada devam edeceğiz. KONSİAD olarak sanayicimizin üreticimizin, ticaretle uğraşan bütün esnaflarımızın yanındayız. Üretimi artırmak için 2018 yılında yoğun çalışmalar gerçekleştireceğiz. KONSİAD olarak Konya’nın kültürüne, sanatına, sosyal sorumluluk projelerine ayrıca ticari faaliyetlerine katkı sağlamak için buradayız. Amacımız Konya ve Konyalıların için ticari faaliyetlere katkı sağlamak" dedi.


SERBEST BÖLGEYİ EN İYİ ŞEKİLDE ANLATACAĞIZ 


MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı'nın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda gündemi getirdiği ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin "Başvuru yapılmadı" açıklamasında bulunduğu Serbest Bölge konusundaki tartışmalarla ilgili olarak ise Aydın, şunları söyledi: "Konyalı olarak serbest bölgenin tanımını bizler iyi anlayamadık. Serbest Bölgeler bulundukları ülkenin siyasi sınırları içinde yer alan fakat dış ticaret, vergi ve gümrük mevzuatı açısından gümrük hattı dışında sayılan bölgelerdir. Konyalılar olarak Serbest Bölge için siyasi bir ortam oluşturamadık. Bunun sorumluluğu STK’lar olarak bizde. Önümüzdeki dönemde serbest bölge olayına iyi değinerek, serbest bölgedeki avantajları yatırımcılarımıza ve sanayicilerimize anlatarak, serbest bölgenin Konya’ya kurulması gerektiği noktasında STK’lar olarak yerel yönetimlerimizle hep beraber çalışma yapmamız lazım” dedi. 


  

Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Konya İhracatta Cumhuriyet Tarihinin Rekorunu Kırdı.

TORKU Enflasyonla Mücadeleye Devam Dedi

İŞKUR, Genç Girişimcileri Bekliyor

İş Yaşamında ‘Duygusal Zek⒠Fark Yaratıyor

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
15416
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA