MÜSİAD Konya Şubesi Nijerya Büyükelçisini ağırladı

MÜSİAD Konya Şubesi  Nijerya Büyükelçisini ağırladı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 16-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2018-01-04 - 12:31 - Bu haberi 245 kişi okudu.


Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Konya’ya gelen Nijerya Büyükelçisi Ilyasu Audu Paragalda, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’ni de ziyaret etti.

          Başkan Ömer Faruk Okka ile görüşen Nijerya Büyükelçisi Ilyasu Audu Paragalda’ya Konya sanayisi ve tarımı hakkında bilgi verildi.


             Görevine yeni başlayan Nijerya Büyükelçisi Ilyasu Audu Paragalda, ilk ziyaretini Konya’ya gerçekleştirdi. MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka ve MÜSİAD Konya ve Ekonomik İlişkiler Komisyonu (MEKİK) Başkanı Hilmi Kağnıcı ile bir süre görüşen Nijerya Büyükelçisi Paragalda, “Müsiad Konya’nın Afrika ile ilgili çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Konya, tarım sektöründe üretim, ekipman ve eğitim konusunda oldukça gelişmiş durumda. Konya ile ortak hareket etmenin Nijerya için bir fırsat olacağını düşünüyoruz. Nijerya’daki iş fırsatlarını ve yatırım alanlarını yerinde görmeniz için Sayın Ömer Faruk Okka Bey’i ve Yönetim Kurulu Üyelerinizi Nijerya’ya davet ediyorum. Bunun için her konuda iş birliğine hazırız” dedi.


           MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka da “Konya, geniş tarım arazisine sahip olması ve Türkiye’nin tahıl ambarı konumunda olmanın yanı sıra, tarım makileri ve endüstrisi alanında dünyanın sayılı şehirleri arasındadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda “Hedef Afrika” sloganıyla yola çıkarak, tarım ve sanayi sektöründe Afrika ülkeleri ile hem var olan ticaretimizi, hem de sosyal ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Afrika ülkelerinde hayata geçirmeyi planladığımız ve hazırlıklarını sürdürdüğümüz projelerimiz var. Bu projelerimizi önümüzdeki dönemlerde hayata geçirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.  


           MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Büyükelçi Ilyasu Audu Paragalda’ya ziyaretin anısına hediye takdim etti.


 


 Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


İş Dünyasından Bankalara: “Panik Yapmayın, Strese Kapılmayın. Bu Süreci Birlikte Aşacağız” Mesajı

MÜSİAD Konya Başkanı Okka Ekonomiyi Değerlendirdi

Kiraz İhracatı 161 Milyon Dolara Ulaştı

MÜSİAD’dan Güney Afrika Ve Zambiya Çıkarması

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
50691
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA