Öğrencilere “Muhteşem” Konferans

Öğrencilere “Muhteşem” Konferans
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 9-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2017-12-27 - 10:47 - Bu haberi 276 kişi okudu.


Birlik Vakfı Konya Şubesi’nin konferansları yeni bir açılımla devam ediyor.

Her Cumartesi düzenlediği konferanslarına öğrenci yurtlarında yaptığı konferansları da ekleyen Birlik Vakfı Konya Şubesi, geçtiğimiz hafta Dr. Ahmet Nihat Baysal’ın “Sen Muhteşemsin” konulu konferansıyla KYK Kimya Hatun Kız Öğrenci Yurdu’ndaki öğrencilere hitap etti.


 Eğitim ve öğrenciye önem veren Birlik Vakfı Konya Şubesi, konferanslar serisini öğrenci yurtlarında da sürdürüyor. Yurtlardaki konferanslarına Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kimya Hatun Kız Öğrenci Yurdu’ndan Dr. Ahmet Nihat Baysal’ın “Sen Muhteşemsin” konulu konferansıyla devam eden Birlik Vakfı, konferansla öğrencileri hem bilgilendirdi hem de güzel anlar yaşattı.


Konferansın açılışında konuşan Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Orhan Gündüz, vakıf ve çalışmaları hakkında yurt yetkilileri ve öğrencileri bilgilendirerek, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. Vakfın birlik ve beraberlik üzerine çalıştığını ve öğrencilere yatırım yaptığını ifade eden Gündüz, konferanslar, seminerler, kitap okumalar, film analizleri, kurslar, burslar, tarihi ve doğa gezileri ile faaliyetlerine devam eden Birlik Vakfı’nın Konya’da yeni olmasına rağmen asırlık bir geçmişi olduğunu söyledi. Gündüz, Birlik Vakfı olarak gençlerin inançlı, vatansever, kültürlü, çağdaş, ilmi seviyesi yüksek, bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmalarını sağlamak için çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.


Dr. Baysal’ın “Sen Muhteşemsin” konulu konferansı, ney ve çellonun müthiş uyum sağladığı canlı müzik dinletisiyle başladı. Organların nasıl muhteşem çalıştığını, yeryüzünün, dâhilerin, makine olarak nitelendirdiği insanın nasıl muhteşem yaratıldığını Kur’an’dan ayetlerle anlatan Baysal, “Biz ibadetten sorumluyuz. O kadar büyük bir Allah’a sahibiz ki, verdiği nimetleri başa kakmıyor. ‘Ben sana nimetler verdim, biraz, lütfen ibadet diyor.’ Bize o kadar çok şey veriyor ki, bizden istediği sadece 5 şey var. Kelime-i Şehadet, namaz, oruç, hac, zekat. Kulum, günde 5 vakit namaz kıl, kendini iyi hisset diyor. İnsan vücudunun şekli mükemmel. Yürüyebilmek, konuşabilmek, nefes alabilmek, görebilmek, işitebilme, vs, hepsi kıymetli bizim için. Biz de bunun kıymetini bilerek, en azından Allah’ın bizden istediği bu şeyi yapabilmeliyiz” dedi.


İnsan vücudunun yapısını da yine Kur’an’dan ayetlerle hazırladığı sunumla anlatan Dr. Ahmet Nihat Baysal, gençlerin düşünerek değil, farkına vararak yaşamasını istedi.


Birlik Vakfı, 28 Aralık Perşembe günü saat 19.30’da KYK Kimya Hatun Kız Yurdu’nda düzenlediği bu haftaki konferansta SÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Uslu’nun “Stresle Nasıl Baş Edebilirim?” konulu konferansına ev sahipliği edecek. 
Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


İhsan Çetinkaya İmam Hatip Ortaokulundan Hayvan Barınağı Ziyareti

TEKNOFEST’te Derece Alan Konya Teknik Üniversitesi Öğrencilerine Ödül

Derbent Anadolu İHO Öğrencilerine Kapısını Açtı

Güçlenerek Hedeflerine Yürüyen KTO Karatay’da, 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Heyecanı Yaşandı

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
87833
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA